OFERTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

OFERTA MEDYCZNA

 

Badanie Doppler naczyń

 

Badanie dopplerowskie jest badaniem ultrasonograficznym przedstawiającym obraz przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz pozwalającym oszacować parametry przepływu – kierunku i prędkości.
Wskazaniem do wykonania badania są: przewlekłe i ostre niedokrwienie kończyn dolnych, tętniaki aorty i naczyń brzusznych, zakrzepowe zapalenia żył, podejrzenie przetok naczyniowych, przewlekła niewydolność żylna oraz ocena funkcjonowania narządów przeszczepionych.

 

Przebieg badania

 

Podczas badania pacjent odsłania tę część ciała, która ma zostać poddana badaniu. USG przeprowadza się w pozycji leżącej lub stojącej. Lekarz nakłada na skórę specjalny żel, który pomaga w przesuwaniu głowicy aparatu oraz ułatwia przenikanie fali ultradźwiękowej. Potem lekarz przesuwa głowicę aparatu USG, obserwując jednocześnie obraz na monitorze. Prowadzący badanie ocenia wygląd naczyń krwionośnych , a następnie bada przepływy krwi. Badaniu towarzyszy charakterystyczny przetworzony komputerowo szum przepływającej przez naczynia krwi. Dźwięk ten jest także informacją o nieprawidłowościach lub ich braku.

 

Przygotowanie do badania

 

Badanie dopplerowskie nie potrzebuje specjalnych przygotowań. USG Dopplera jest nieinwazyjne i bezbolesne.

 

Zapis wyniku

 

Wynik badania otrzymuje się od razu w formie zdjęć i opisu badania. Ponadto w trakcie badania lekarz omawia to, co widzi na monitorze. Lekarz w trakcie wizyty zajmuje się pacjentem kompleksowo od określenia patologii poprzez zaplanowanie leczenia farmakologicznego do wyznaczenia ewentualnego miejsca i terminu operacji.

 

W naszej klinice pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie ultrasonografii dopplerowskiej naczyń i chirurgii naczyniowej z renomowanych warszawskich klinik:

 

Femmed Klinika Medycyny Estetycznej

Warszawa Mokotów
ul. Chodkiewicza 7 U3

Skontaktuj się z nami!

 
Wizyty i zabiegi po wcześniejszej
rejestracji telefonicznej.

Tel. 606 681 715

 

© Femmed Medycyna Estetyczna Warszawa Mokotów