OFERTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

OFERTA MEDYCZNA

 


Endokrynologia to dziedzina medycyny zajmująca się nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów wydzielania wewnętrznego, np. tarczycy, przysadki mózgowej, nadnerczy, jajników i jąder. Choroby endokrynologiczne mogą dotykać ludzi w różnym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych, niezależnie od płci.

 

Nasi lekarze wdrażają terapie hormonalne, które maja na celu wspomóc funkcjonowanie gruczołów dokrewnych pacjenta. Należą do nich takie narządy, jak: tarczyca, gruczoły przytarczycowe, trzustka, szyszynka, podwzgórze, nadnercza, przysadka mózgowa, gruczoły mleczne oraz gruczoły płciowe. Tworzą one układ hormonalny człowieka. Ich nieprawidłowe funkcjonowanie przyczynia się do powstawania chorób endokrynologicznych.

 

Do zadań endokrynologii należy m.in. kontrola prawidłowego funkcjonowania oraz leczenie zaburzeń układu hormonalnego u dzieci i osób w wieku rozwojowym.

 

Nieprawidłowe działanie układu podwzgórze-przysadka-jajnik to jedna z najczęstszych przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Może to dotyczyć niedoczynności podwzgórza lub przysadki, chorób tarczycy, guza przysadki, zespołu policystycznych jajników, czy innych wad tego gruczołu. W takim przypadku zleca się połączone badania laboratoryjne oraz obrazowe (USG, MRI głowy). Innym, dość często występującym problemem hormonalnym jest nadmierne owłosienie (hirsutyzm). Jest to szczególnie kłopotliwe w przypadku kobiet. Najczęściej hirsutyzm spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi, zbyt dużą ilość męskich hormonów, androgenów produkowanych przez jajniki i nadnercza. Skutków problemów hormonalnych może być bardzo dużo. Powodują one między innymi: otyłość (w przypadku niedoczynności tarczycy, hipogonadyzmu czy zespołu Cushinga), trądzik pochodzenia hormonalnego, zaburzenia miesiączkowania, nadmierne owłosienie, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, niedoczynność przysadki mózgowej, czy akromegalię. W Klinice Femmed pracują lekarze endokrynolodzy z renomowanych Klinik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu rzetelnie stawiają diagnozę i wybierają sposób leczenia.

 


 

Dr n. med. Alina Kuryłowicz - specjalista chorób wewnętrznych, endokrynolog, dietetyk.
W 2002 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Warszawie. Od 2002 r. związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych, a następnie endokrynologii; a obecnie jest zatrudniona na stanowisku starszego asystenta. Doświadczenie zawodowe zdobywała również szkoląc się w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii (Manchester, Glasgow) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Menem). W 2006 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, gdzie zatrudniona jest na stanowisku adiunkta. Autorka licznych prac naukowych z dziedziny endokrynologii. W 2012 r. nagrodzona, za całokształt działalności naukowej nagrodą Akademii Grupy Wyszehradzkiej dla młodych naukowców przyznawanej za osiągnięcia w dziedzinie Medycyny.
W 2007 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Femmed Klinika Medycyny Estetycznej

Warszawa Mokotów
ul. Chodkiewicza 7 U3

Skontaktuj się z nami!

 
Wizyty i zabiegi po wcześniejszej
rejestracji telefonicznej.

Tel. 606 681 715

 

© Femmed Medycyna Estetyczna Warszawa Mokotów