OFERTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

OFERTA MEDYCZNA

Większość rozszerzonych naczyń żylnych można usunąć przy pomocy skleroterapii.

Problem tzw. pajączków na nogach dotyczy szerokiej grupy pacjentów i stanowi przykry defekt estetyczny. „Pajączki żylne” są rozszerzeniami drobnych, powierzchownych naczyń krwionośnych, które świadczą o utrudnionym odpływie krwi z powierzchownego układu żylnego. Dzięki skleroterapii możemy zamykać naczynia żylne kończyn dolnych.

Zabieg przeprowadzany jest z użyciem preparatu obliterującego o nazwie Aethoxysklerol niemieckiej firmy Kreussler Pharma . Jest to polidokanon, środek o dużej skuteczności a zarazem bezpieczny. Wprowadzany do naczynia żylnego powoduje natychmiastowe obkurczenie się żyły i zamknięcie jej światła- bez nacięć na skórze i blizn. Preparat wprowadzany jest przy pomocy strzykawek z cienkimi igłami.

Zabieg stanowi alternatywę dla leczenia chirurgicznego.

Zabieg nie wymaga specjalnego znieczulenia.

Podanie preparatu nie oznacza od razu zniknięcia naczynia. Proces całkowitego zamknięcia naczynia trwa około 3-4 tygodni jest uzależnione od średnicy naczynia. Małe „ pajączki” zamykają się szybciej natomiast większe naczynia poszerzone żylakowato mogą zamykać się nawet kilka tygodni. W miejscach naczyń mogą być widoczne zasinienia, które następnie przyjmują kolor zielonkawo-sinawy. Czasami wyczuwalne jest powrózkowate zgrubienie, które może być twarde i bolesne w dotyku. Wchłania się ono od 1 do 6 miesięcy. Bolesność większych naczyń może utrzymywać się do 2 tygodni. Niewielka bolesność także jest zjawiskiem przejściowym.

 

Femmed Klinika Medycyny Estetycznej

Warszawa Mokotów
ul. Chodkiewicza 7 U3

Skontaktuj się z nami!

 
Wizyty i zabiegi po wcześniejszej
rejestracji telefonicznej.

Tel. 606 681 715

 

© Femmed Medycyna Estetyczna Warszawa Mokotów