OFERTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

OFERTA MEDYCZNA

 LIGHTSHEER DESIRE– diodowy laser medyczny do trwałego, bezpiecznego usuwania owłosienia. Najskuteczniejsza bezbolesna i trwała depilacja.

 

Laser diodowy Light Sheer™ Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis® (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich , w tym ISO 9001.

 

ZŁOTY STANDARD W DEPILACJI LASEROWEJ OD PONAD 15 LAT!!!

 

Najnowszy LightSheer Desire posiada dwie unikalne głowice : mniejszą 9 x 9 mm do depilacji trudno dostępnych miejsc oraz większą 22mm x 35 mm do depilacji większych obszarów takich jak nogi, brzuch, plecy.

 

Dzięki większej głowicy i połączeniu powierzchni i podciśnienia możliwa jest głębsza penetracja i większa absorbcja światła lasera, pozwala to na bezpieczniejszą depilację u osób z ciemniejszą karnacją, wrażliwą skórą. Zastosowanie podciśnienia zmniejsza też odczucia bólowe w czasie zabiegu.

 

Działanie lasera a fazy wzrostu włosa.

 

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.

 

Badania wykazały, że zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu ( anagen). Pozostałe okresy wzrostu włosa – faza spoczynku ( telogen ) i zaniku ( katagen ) są „ nieme” na działanie lasera.

 

Warunkuje to potrzebę minimum 4 zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4 – 12 tygodniowych. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Po trzech zabiegach około 80 – 92 % (następna porcja włosów, które w międzyczasie wkroczyły w fazę anagenu). Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne.

 Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku) . Włosy osłabione wcześniejszymi, wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa. Włosy jaśniejsze mogą zostać tylko przerzedzone.

 Przeciwskazania do zabiegu:

 – ciąża

– choroby nowotworowe

– terapia hormonalna ( hormony światło uczulające)

 – fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry

 – bielactwo i łuszczyca

 – skłonność do przebarwień ( względne )

 – padaczka ( względne )

 – aktywne infekcje skóry

 – skłonność do bliznowców

 – włosy siwe, rude, blond

 – reticularis ( skóra marmurkowa )

 

Przeciwwskazania czasowe: 

–              świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,

–              terapia doustna retinoidami (Izotek),

–              terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,

–              terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,

–              wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),

–              wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową z ustaleniem optymalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

 

DEPILACJA LASEROWA – przygotowanie do zabiegu

 

  1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.
  2. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg- umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
  3. Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
  4. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
  5. Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
  6. Leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
  7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
  8. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.
  9. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
  10. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

 

DEPILACJA LASEROWA – postępowanie po zabiegu

  1.Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

 

– myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,

– nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)

– stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,

– delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,

– preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach do zabiegu.

 

2.Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest fotoprotekcja (kremy z filtrami anty-UVA i B o wysokich wskaźnikach ochrony- najlepiej 50 lub więcej.)

 

3.Kolejne zabiegi- minimum trzy- należy wykonywać w odstępach średnio 4-12 tygodniowych.

 

Femmed Klinika Medycyny Estetycznej

Warszawa Mokotów
ul. Chodkiewicza 7 U3

Skontaktuj się z nami!

 
Wizyty i zabiegi po wcześniejszej
rejestracji telefonicznej.

Tel. 606 681 715

 

© Femmed Medycyna Estetyczna Warszawa Mokotów