OFERTA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

OFERTA MEDYCZNA

Rozstępy skórne są przebiegającymi równolegle biegnącymi wrzecionowatymi pasmami najczęściej występującymi na skórze ud, brzucha, pośladkach i rękach. Niekiedy mogą też występować na piersiach i plecach. Przyczyn powstawania jest wiele czynniki hormonalne, znaczny wzrost wagi w krótkim czasie, ciąża lub wpływ leków np. kortykosteroidów.

Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernego rozciągnięcia skóry bądź jej osłabienia na skutek zerwania włókiem kolagenowych i elastynowych. Początkowy rozwój rozstępów to faza zapalna w której przybierają one barwę ciemnoczerwoną lub siną. Kolejną fazą jest faza zanikowa w której spada znacząco ilość kolagenu i elastyny tworząc zapadnięte pasma o barwie perłowo białej.

Leczenie rozstępów najlepiej rozpocząć jak najszybciej czyli na etapie fazy obrzękowej. Leczenie jest wtedy najbardziej skuteczne i dosyć szybkie.

Polecane zabiegi:

  1. Ellisys radiofrekwencja mikroigłowa- jeden z najskuteczniejszych zabiegów zarówno w fazie obrzękowej jak i zanikowej !!!

  2. Dermapen

  3. Laser CO2

  4. Karboksyterapia

  5. Osocze bogatopłytkowe

  6. Mezoterapia igłowa

  7. Peelingi chemiczne

 


Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej. W trakcie powstawania rozstępów dochodzi do upośledzenia czynności fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję substancji międzykomórkowej) oraz produkcji białek: kolagenu i elastyny. Białka te warunkują prawidłową strukturę i specyfikę skóry właściwej. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry – np. w czasie ciąży, dojrzewania, przy otyłości czy nagłym wzroście wagi, dochodzi do zrywania regularnej sieci włókien, czego efektem są właśnie rozstępy.

W zależności od przyczyn powstawania wyróżnia się trzy odmiany kliniczne rozstępów skóry.

Striae migrant to zmiany występujące częściej u pacjentów stosujących miejscowo kortykosterydy. Mają zwykle charakter pojedynczego rozstępu wykazującego tendencję do wydłużania się.


Striae transverse pojawia się zwykle w dolnej części pleców, na obszarze, który ani nie obfituje w tkankę tłuszczową, ani nie jest nadmiernie rozciągany. Przebieg zmian jest poziomy, a w niektórych przypadkach w obrębie wykwitów dochodzi do nadmiernej syntezy elastyny.

Striae gravidarum to zmiany pojawiające się u kobiet w ciąży.

Rezultaty leczenia rozstępów skóry zależą od czasu trwania i stopnia zaawansowania schorzenia.
Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych zmian (do ok. 6 miesięcy), kiedy mamy do czynienia z fazą zapalną i nie doszło jeszcze do wytworzenia blizny.
W późniejszym okresie skuteczność różnych terapii jest ograniczona i można ją porównać do rezultatów osiąganych podczas leczenia blizn.

 

Proponowane terapie:

 • Mikronakłuwanie

 • Karboksyterapia

 • Zabiegi laserowe

 • Osocze bogatopłytkowe

 • Profilaktyka

 • Farmakoterapia

 • Suplementacja

 

Femmed Klinika Medycyny Estetycznej

Warszawa Mokotów
ul. Chodkiewicza 7 U3

Skontaktuj się z nami!

 
Wizyty i zabiegi po wcześniejszej
rejestracji telefonicznej.

Tel. 606 681 715

 

© Femmed Medycyna Estetyczna Warszawa Mokotów